Mercedes - Top 10 ciekawostek - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety może być Twoja Firma

Breaking

Home Top Ad

Miejsce na Twoją reklamę

Post Top Ad

Miejsce na Twoją reklamę

środa, 17 sierpnia 2022

Mercedes - Top 10 ciekawostek

 

Mercedes - Top 10 ciekawostek 

 

W Niemczech na przełomie XIX i XX wieku dwaj panowie Karl Benz i Gottlieb Daimler zaczęli swoją przygodę z motoryzacją. Początkowo pracowali oddzielnie by ostatecznie w roku 1926 połączyć siły w jednej firmie znanej do dziś Dailmler-Benz. Przeczytaj ciekawostki o marce Mercedes. 

 

1. Nazwa Mercedes wbrew obiegowej opinii nie pochodzi od imienia córki żadnego z tych dwóch panów. Faktem jest że jest to imię kobiece pochodzenia hiszpańskiego. Natomiast nosiła je córka Emila Jellinka pasjonata motoryzacji. Jellinek był klientem Dailmlera i do dzięki jego córce nazwa samochodów nazywa się Mercedes.

 

2. Mercedes AMG jest powstałą w 1967 roku firmą zajmującą się tuningiem Mercedesów by były bardziej sportowe. Mercedesy te są przeznaczone dla klientów posiadających zasobne portfele i sportowe zacięcie.

 

3. Marka Mercedes oprócz samochodów osobowych produkuje również autobusy, samochody dostawcze i ciężarowe.

 

4. Ciekawym krajem jest Albania w którym 80% samochodów to Mercedesy. Według mieszkańców tego kraju, nawet kilkunastoletni Mercedes jest wart więcej niż np. kilkuletnia Skoda.

 

5. Utożsamiany z luksusem Mercedes zachwycał licznych papieży, którzy chętnie korzystali z niemieckich samochodów. Pierwszym, już w 1930 roku, był Pius XI. Dokładnie 50 lat później na służbę do Watykanu pojechał model 230G - oryginalnie terenówka, której tył wyposażono w specyficzne acz charakterystyczne „akwarium”, w którym bezpiecznie podróżować mieli papieże.

 

6. W 2006 roku w Niemczech w Stuttgarcie otwarto muzeum marki Mercedes.

 

7.  Mercedes-Benz był wielokrotnie generalnym sponsorem Niemieckiego Związku Piłki Nożnej i reprezentacji.

 

8.  Pierwszym seryjnym Mercedesem z silnikiem diesla był model 260 D produkowany w latach 1936-1940

 

9.  Na Salonie Samochodowym w Paryżu Mercedes-Benz przedstawił nową markę motoryzacji elektrycznej – EQ. Nazwa EQ oznacza „elektryczną inteligencję”

 

10.  Dzięki sztucznej inteligencji system multimedialny MBUX uczy się wymagań kierowcy.

Asystent obsługi głosowej MBUX jest w stanie rozumieć naturalną mowę i może być aktywowany poprzez komendę „Hej, Mercedes”

MBUX z funkcją rzeczywistości rozszerzonej (AR) do nawigacji łączy świat wirtualny z realnym i zapewnia graficzne wskazówki dotyczące nawigacji i sytuacji na drodze.

Systemy wspomagające Intelligent Drive zapewniają wsparcie w trudnych sytuacjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Miejsce na Twoją reklamę