Filmy historyczne - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety może być Twoja Firma

Breaking

Home Top Ad

Miejsce na Twoją reklamę

Post Top Ad

Miejsce na Twoją reklamę

środa, 10 listopada 2021

Filmy historycznePoniżej przedstawiamy TOP 10 Filmy historyczne 

1. Admirał (rok produkcji 2015) - XVII w. Anglia, Francja i Niemcy uderzają na Niderlandy. Młoda republika Holandii znajduje się na krawędzi katastrofy. Kraj może uratować tylko jeden człowiek - dowódca holenderskiej flory Michiele de Ruyter 
Cały film można zobaczyć na platformie CDA kliknij tutaj

2. Braveheart - Waleczne Serce (Aktor: Mel Gibson, rok produkcji 1995)
Mel Gibson w roli producenta, reżysera i głównego aktora. To poruszająca XIII wieczna saga o bezwzględnej walce Szkotów o niepodległość. Gdy żona Williama Wallace'a zostaje zamordowana przez angielskich żołnierzy, zwołuje on szkotów do walki z znienawidzoną angielską monarchią. "Waleczne Serce" to emocjonujący epos historyczny, w którym nie brakuje pasji, miłości, zdrady i odwagi. Jest to prawdziwe osiągnięcie w historii kina.

3. Trzej muszkieterowie (Aktor: Charlie Sheen, rok produkcji 1993) Film na podstawie powieści Aleksandra Dumasa. Do siedemnastowiecznego Paryża przybywa D'Artagnan, którego marzeniem jest zostać królewskim muszkieterem. Wkrótce poznaje trzech: Atosa, Portosa i Aramisa.

4. Troja (Aktor: Brad Pitt, rok produkcji 2004) Ekranizacja epopei Homera opowiadająca o walce Greków pod murami Troi, aby odbić porwaną królową Sparty

5. Krzyżacy (rok produkcji 1960) Film oparty na powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem

6. Gladiator (Aktor: Russell Crowe ,rok produkcji) Generał Maximus prawa ręka cesarza, dobry mąż i ojciec w jednej chwili traci wszystko. Jako niewolnik-gladiator musi walczyć na arenie o przeżycie.

7. Tytanic (Aktor: Leonardo DiCaprio, rok produkcji 1997) Film oparty na historycznym wydarzeniu – zatonięciu „Titanica” w 1912 roku. Zdobył jedenaście Oscarów, w tym za najlepszy film.

8. Tulipanowa gorączka (rok produkcji) Podczas pracy malarz zakochuje się w młodej i zamężnej kobiecie. Planując wspólną przyszłość, kochankowie postanawiają sprzedać cenną cebulkę tulipana.

9. Dziewczyna z perłą (Aktor: Colin Firth, rok produkcji 2003) Film opowiada o powstawaniu obrazu Jana Vermeera Dziewczyna z perłą

10. Habit i zbroja (rok produkcji 2017) jest to film dokumentalny o państwie krzyżackim. Można go obejrzeć za darmo na platformie CDA kliknij tutajBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Miejsce na Twoją reklamę