Filmy historyczne - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety jest COACH INFORMATYK Andrzej Piekuś

Breaking

Home Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

Post Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

środa, 10 listopada 2021

Filmy historycznePoniżej przedstawiamy TOP 10 Filmy historyczne 

1. Admirał (rok produkcji 2015) - XVII w. Anglia, Francja i Niemcy uderzają na Niderlandy. Młoda republika Holandii znajduje się na krawędzi katastrofy. Kraj może uratować tylko jeden człowiek - dowódca holenderskiej flory Michiele de Ruyter 
Cały film można zobaczyć na platformie CDA kliknij tutaj

2. Braveheart - Waleczne Serce (Aktor: Mel Gibson, rok produkcji 1995)
Mel Gibson w roli producenta, reżysera i głównego aktora. To poruszająca XIII wieczna saga o bezwzględnej walce Szkotów o niepodległość. Gdy żona Williama Wallace'a zostaje zamordowana przez angielskich żołnierzy, zwołuje on szkotów do walki z znienawidzoną angielską monarchią. "Waleczne Serce" to emocjonujący epos historyczny, w którym nie brakuje pasji, miłości, zdrady i odwagi. Jest to prawdziwe osiągnięcie w historii kina.

3. Trzej muszkieterowie (Aktor: Charlie Sheen, rok produkcji 1993) Film na podstawie powieści Aleksandra Dumasa. Do siedemnastowiecznego Paryża przybywa D'Artagnan, którego marzeniem jest zostać królewskim muszkieterem. Wkrótce poznaje trzech: Atosa, Portosa i Aramisa.

4. Troja (Aktor: Brad Pitt, rok produkcji 2004) Ekranizacja epopei Homera opowiadająca o walce Greków pod murami Troi, aby odbić porwaną królową Sparty

5. Krzyżacy (rok produkcji 1960) Film oparty na powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem

6. Gladiator (Aktor: Russell Crowe ,rok produkcji) Generał Maximus prawa ręka cesarza, dobry mąż i ojciec w jednej chwili traci wszystko. Jako niewolnik-gladiator musi walczyć na arenie o przeżycie.

7. Tytanic (Aktor: Leonardo DiCaprio, rok produkcji 1997) Film oparty na historycznym wydarzeniu – zatonięciu „Titanica” w 1912 roku. Zdobył jedenaście Oscarów, w tym za najlepszy film.

8. Tulipanowa gorączka (rok produkcji) Podczas pracy malarz zakochuje się w młodej i zamężnej kobiecie. Planując wspólną przyszłość, kochankowie postanawiają sprzedać cenną cebulkę tulipana.

9. Dziewczyna z perłą (Aktor: Colin Firth, rok produkcji 2003) Film opowiada o powstawaniu obrazu Jana Vermeera Dziewczyna z perłą

10. Habit i zbroja (rok produkcji 2017) jest to film dokumentalny o państwie krzyżackim. Można go obejrzeć za darmo na platformie CDA kliknij tutajBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK