Nasza Misja
O nas
Wierzymy w ideały Konfucjusza, że harmonię i porządek można osiągnąć poprzez zaangażowanie się w 100% w swoją pracę i wzorowo wypełnianie obowiązków z niej wynikających. I tak na przykład księgowy staje się super księgowym, sprzedawca staje się super sprzedawcą, szef staje się super szefem. Wartości rodzinne są dla nas bardzo ważne. Szanujemy się i wspieramy nawzajem. Konfucjusze żyją według zasady nie czyń drugiemu tego co tobie niemiłe. Jesteśmy kimś w rodzaju współczesnych Dżentelmenów. Przykładamy wagę do ubioru, wyglądu osobistego, manier i etyki. Zasady Savoir-Vivre (z francuskiego) uściślają nam normy jak się zachować w danej sytuacji. Przykładamy wagę do codziennych rytuałów i tak jak ma to miejsce w rodzinie wspólne spotkania przy herbacie czy kieliszku wina umacniają więzi.
Rycerze JUNZI
Dołącz do naszego grona Dżentelmenów. Bądź wzorem dla innych. Buduj porządek i harmonię poprzez naszą etykę i moralność.
Odkrywcy, podróżnicy, pionierzy
Marco Polo był weneckim kupcem i podróżnikiem. Żył na przełomie XIII i XIV wieku. Razem z ojcem i stryjem udali się w podróż do Chin. To była niezwykle daleka i niebezpieczna podróż. W Chinach Marco poznał władcę tego państwa i zaproponował mu swoją służbę. Chiny były rządzone wtedy przez Mongołów, a ich imperium zajmowało znaczną część Azji. Marco jako urzędnik mógł swobodnie podróżować po kraju i zbierać informacje na temat życia, kultury, zwyczajów miejscowej ludności.
Jedwabny Szlak to droga handlowa pomiędzy Chinami a Europą. Po zdobyciu Konstantynopola w 1453 roku przez Turków szukano nowej drogi do Chin.
Krzysztof Kolumb był żeglarzem, podróżnikiem. Żył w XV i XVI wieku. Jako kapitan trzech okrętów Santa Maria, Nina i Pinta zorganizował wyprawę do Azji. Chciał znaleźć drogę morską do Indii. Ostatecznie nigdy tam nie dotarł. Odkrył natomiast zupełnie nowy ląd - Amerykę.
Vasco da Gama żył XV i XVI wieku. To portugalski odkrywca który jako pierwszy dotarł drogą morska z Europy do Indii, opływając Afrykę.
Konfucjusz to chiński filozof żyjący 500 lat przed Chrystusem. Jest nazywany pierwszym nauczycielem Chin. Jego nauki kładły nacisk na poszanowanie tradycji. Konfucjusz chciał zbudować sprawiedliwe społeczeństwo w myśl zasady nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe. Filozof ten żył w czasie chaosu. W tym okresie Chiny toczyły brutalne wojny domowe. Konfucjusz wierzył że stworzenie dobrych ludzi da dobre społeczeństwo. Inspirację znalazł w modelu rodziny. Konfucjusz zwrócił uwagę na hierarchię w rodzinie wraz z przypisanymi obowiązkami. Mąż, żona. Ojciec, syn. Starszy brat. Młodszy brat. Znalezienie swojego miejsca w tej hierarchii oraz wzajemne wypełnianie obowiązków z tej hierarchii wynikających uczyło podstawowych wartości moralnych. Konfucjusz zwrócił uwagę na to, że dobry ojciec wychowuje dobrego syna, który w rezultacie szanuje ojca i taki układ się sprawdza. Skoro to działa na tym poziomie, można tego spróbować na wyższym szczeblu. Jeśli władca widzi poddanych jako własne dzieci i traktuje ich z miłością i stanowczością to można taki model wprowadzić w całym królestwie.
Uczniowie Konfucjusza byli kimś w rodzaju współczesnych Gentlemanów. Przykładali dużą wagę do etyki, wyglądu osobistego i zasad Savoir-vivre. Byli urzędnikami i doradcami na najwyższych stanowiskach. Ważnym aspektem nauk konfucjanizmu jest pojęcie REN - jest to najważniejsza ze wszystkich cnót. Pojęcie to tłumaczy by nieustannie budować swoją osobowość, żeby nie spocząć na laurach, tylko cały czas się doskonalić.
Więcej o Konfucjuszu dowiesz się z serialu NETFILX pod tytułem "Geniusze starożytnego świata"
Twoja pierwsza firma
Prowadząc firmę nie musisz od razu zatrudniać setek pracowników. Zaczynając biznes nie musisz otwierać drugiego Google czy Facebooka. W Polsce 70% firm to mikroprzeciębiorstwa z czego:
- 20% firm zatrudnia od 2 do 5 pracowników
- 10% zatrudnia od 4 do 9 pracowników
- najwięcej pracodawców natomiast jest samozatrudnionych i prowadzi biznes w pojedynkę
GRYFpomorski wspiera Startupy naszych czytelników. Dzielimy się z wami naszą wiedzą jak założyć biznes, jak znajdować nowych klientów, pomagamy w podejmowaniu decyzji, zachęcamy do pracy jako założyciel mikrofirmy. Dowiesz się na co zwracać uwagę przy zakładaniu i rozwijaniu swojego biznesu. Poznasz szereg porad i sprawdzonych praktyk na zdobywanie klientów. Bądź częścią wspólnoty GRYFpomorski.
Dołącz do naszej społeczności podróżników, odkrywców, wynalazców. Śledź nasz BLOG. Możesz nam pomóc poprzez przekazanie darowizny na dowolną kwotę na poniższy numer konta
86 1020 1912 0000 9102 0179 8032
GRYFPOMORSKI
Kontakt dla darczyńców indywidualnych w dni robocze w godz. 9:00-18:00
email: skrzynka.sowa@gmail.com
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz