Najlepsze trójmiejskie trasy rowerowe - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety jest COACH INFORMATYK Andrzej Piekuś

Breaking

Home Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

Post Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

piątek, 23 lipca 2021

Najlepsze trójmiejskie trasy roweroweNajlepsze trójmiejskie trasy rowerowe  


1. Dla początkujących - od mola w Brzeźnie do Parku Oliwa 

5km w jedną stronę. Jest to najpopularniejsza wycieczka wśród rodzin z dziećmi. Blisko połowa trasy jest wzdłuż morza, a dalej ścieżką rowerową przy ulicy Pomorskiej. Na miejscu w Parku Oliwskim można liczyć na wypoczynek w sąsiedztwie zieleni. 


2. Okrążyć Gdańsk na rowerze 

Wykonanie takiej pętli to 30-40km. Możliwe są różne trasy do wyboru. Warto zapoznać się z mapką www.rowerowygdansk.pl/mapa-rowerowa


3. Rowerem nad morzem - od mola do mola 

Można się wybrać na wycieczkę wzdłuż morza od mola w Brzeźnie do mola w Sopocie. Dystans ten to 5km. Jeśli dla kogoś to mało to można jechać dalej, następne 5km do mola w Orłowie. Wszystko po nowoczesnych ścieżkach rowerowych. Jest to jedna z najczęściej wybieranych tras rowerowych.


4. Dla zaawansowanych - z Gdańska na Hel rowerem 

Trasa liczy 90-100km w zależności od chęci na ewentualny objazd kilku miejsc po drodze. Wyczynu można dokonać wygodnie przez szlaki rowerowe. Warto sobie na Helu wynająć nocleg. Jeśli nie hotel czy pole namiotowe to alternatywą jest powrotny prom do domu Żeglugą Gdańską lub powrót koleją PKP. Warto zainstalować sobie na telefonie aplikację Bikemap


5. Pętla rowerowa w Lasach Oliwskich 

Wyruszając z Parku Oliwskiego trafiamy w objęcia prawdziwie zielonych terenów. Aż po Matamblewo, Auchan i Ikeę rozciąga się Trójmiejski Park Krajobrazowy, a z drugiej strony opiera się on o Karwiny oraz Wielki i Mały Kack, mijając Przylesie i Brodwino. Skupiając się na samej Oliwie, można wytyczyć tutaj 9km pętlę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK