TOP 10 atrakcji na Pomorzu - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety jest COACH INFORMATYK Andrzej Piekuś

Breaking

Home Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

Post Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

niedziela, 24 września 2023

TOP 10 atrakcji na PomorzuTOP 10 atrakcji na Pomorzu 

Województwo pomorskie, położone w północnej części kraju, jest rejonem pełnym atrakcji turystycznych. Trójmiasto, Kaszuby, Słowiński Park Narodowy czy imponujący zamek w Malborku.


1. Malbork 

Podczas zwiedzania mamy okazję zobaczyć m.in. średniowieczny piec grzewczy, Salę Kapitulną, kaplicę grzebalną Wielkich Mistrzów, ogród, cmentarz, a nawet fosę. Można też wejść na wieżę i podziwiać przepiękną panoramę okolicy.


2. Hel 

Hel to bez wątpienia jedno z najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych nad Bałtykiem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: jest piękna plaża, są zabytki militarne, port jachtowy, latarnia morska i wiele, wiele innych ciekawych miejsc, które przyciągają turystów już od dziesięcioleci.


3. Łeba i ruchome wydmy 

Największą i najbardziej znaną atrakcją Łeby jest Słowiński Park Narodowy i jedyne w Europie Wydmy Ruchome.


4. Park dinozaurów w Łebie 

Rodzinny park tematyczny z naturalnej wielkości dinozaurami, minizoo, spływami pontonowymi i placem zabaw.


5. Zamek Gniew 

Zamek Gniew, potężna gotycka twierdza rycerzy - mnichów, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z turniejów rycerskich, zaciętych bitew i wspaniałych spektakli.


6. Władysławowo i Aleja Gwiazd Sportu 

Władysławowo słynie z tutejszej plaży, a także alei Gwiazd Sportu – deptaku z gwiazdami upamiętniającymi legendy sportu.


7. Jastrzębia Góra 

Obecnie Jastrzębia Góra jest jednym z najmodniejszych letnich kurortów nad polskim morzem. Nie dość, że leży w dogodnym punkcie komunikacyjnym, to jeszcze na jednym z najpiękniejszych fragmentów polskiego Wybrzeża - na stromym klifie.


8. Jastarnia 

Jastarnia nie bez powodu wygrywa w rankingach na najlepszy polski kurort nadmorski. To malownicze miasteczko każdemu ma coś do zaoferowania i swoim pięknem przyciąga tysiące turystów. Klimat, morskie pejzaże, świeże rybki prosto z kutra – to kwintesencja Morza Bałtyckiego.


9. Chałupy 

Niewielki port, gdzie – oprócz łodzi rybackich – cumują też np. jachty, jest jedną z atrakcji tej niewielkiej miejscowości. Sporty wodne w Chałupach. Wody Zatoki Puckiej stanowią jeden z najlepszych akwenów dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu.


10. Wyspa Sobieszewska 

Wyspa Sobieszewska – Gdańsk Sobieszewo to nadmorska dzielnica Gdańska, oddalona od centrum miasta o 15 minut jazdy samochodem. Jest to jedna z trzech wysp polskiego pobrzeża Bałtyku. Ponadto od 1994 r. posiada status wyspy ekologicznej, który gwarantuje zachowanie przyrody w naturalnym stanie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK