TOP 10 atrakcji na Pomorzu - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety może być Twoja Firma

Breaking

Home Top Ad

Miejsce na Twoją reklamę

Post Top Ad

Miejsce na Twoją reklamę

środa, 10 listopada 2021

TOP 10 atrakcji na PomorzuTOP 10 atrakcji na Pomorzu 

Województwo pomorskie, położone w północnej części kraju, jest rejonem pełnym atrakcji turystycznych. Trójmiasto, Kaszuby, Słowiński Park Narodowy czy imponujący zamek w Malborku.


1. Malbork 

Podczas zwiedzania mamy okazję zobaczyć m.in. średniowieczny piec grzewczy, Salę Kapitulną, kaplicę grzebalną Wielkich Mistrzów, ogród, cmentarz, a nawet fosę. Można też wejść na wieżę i podziwiać przepiękną panoramę okolicy.


2. Hel 

Hel to bez wątpienia jedno z najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych nad Bałtykiem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: jest piękna plaża, są zabytki militarne, port jachtowy, latarnia morska i wiele, wiele innych ciekawych miejsc, które przyciągają turystów już od dziesięcioleci.


3. Łeba i ruchome wydmy 

Największą i najbardziej znaną atrakcją Łeby jest Słowiński Park Narodowy i jedyne w Europie Wydmy Ruchome.


4. Park dinozaurów w Łebie 

Rodzinny park tematyczny z naturalnej wielkości dinozaurami, minizoo, spływami pontonowymi i placem zabaw.


5. Zamek Gniew 

Zamek Gniew, potężna gotycka twierdza rycerzy - mnichów, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z turniejów rycerskich, zaciętych bitew i wspaniałych spektakli.


6. Władysławowo i Aleja Gwiazd Sportu 

Władysławowo słynie z tutejszej plaży, a także alei Gwiazd Sportu – deptaku z gwiazdami upamiętniającymi legendy sportu.


7. Jastrzębia Góra 

Obecnie Jastrzębia Góra jest jednym z najmodniejszych letnich kurortów nad polskim morzem. Nie dość, że leży w dogodnym punkcie komunikacyjnym, to jeszcze na jednym z najpiękniejszych fragmentów polskiego Wybrzeża - na stromym klifie.


8. Jastarnia 

Jastarnia nie bez powodu wygrywa w rankingach na najlepszy polski kurort nadmorski. To malownicze miasteczko każdemu ma coś do zaoferowania i swoim pięknem przyciąga tysiące turystów. Klimat, morskie pejzaże, świeże rybki prosto z kutra – to kwintesencja Morza Bałtyckiego.


9. Chałupy 

Niewielki port, gdzie – oprócz łodzi rybackich – cumują też np. jachty, jest jedną z atrakcji tej niewielkiej miejscowości. Sporty wodne w Chałupach. Wody Zatoki Puckiej stanowią jeden z najlepszych akwenów dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu.


10. Wyspa Sobieszewska 

Wyspa Sobieszewska – Gdańsk Sobieszewo to nadmorska dzielnica Gdańska, oddalona od centrum miasta o 15 minut jazdy samochodem. Jest to jedna z trzech wysp polskiego pobrzeża Bałtyku. Ponadto od 1994 r. posiada status wyspy ekologicznej, który gwarantuje zachowanie przyrody w naturalnym stanie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Miejsce na Twoją reklamę