Filmy SF - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety może być Twoja Firma

Breaking

Home Top Ad

Miejsce na Twoją reklamę

Post Top Ad

Miejsce na Twoją reklamę

piątek, 22 października 2021

Filmy SFPrzedstawiamy TOP 15 filmów Science Fiction 


1. Star Wars - Uniwersum filmów których akcja rozgrywa się "dawno temu w odległej galaktyce".


2. Terminator 2 (Aktor: Arnold Schwarzenegger, rok produkcji 1991) Terminator T-800 ma za zadanie uchronić od śmierci Johna Connora, który w przyszłości poprowadzi ludzi do walki przeciwko maszynom. Cały film można zobaczyć na platformie CDA - kliknij tutaj


3. Avatar (rok produkcji 2009) Pandora zamieszkała jest przez rasę Na'vi. Krzyżując ich DNA z DNA ludzi tworzy się ciała zwane awatarami. Na Pandorze Jake Sully znajduje się w środku konfliktu pomiędzy swoimi towarzyszami z programu, a mieszkańcami Pandory.


4. Matrix (Aktor: Keanu Reeves, rok produkcji 1999) Haker komputerowy Neo dowiaduje się od tajemniczych rebeliantów, że świat, w którym żyje, jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty.


5. Predatror (Aktor: Arnold Schwarzenegger, rok produkcji 1987) Oddział komandosów dostaje zadanie uwolnienia z rąk partyzantów w południowoamerykańskiej dżungli amerykańskich polityków.


6. Wodny Świat (Aktor: Kevin Costner, rok produkcji 1995) Waterworld - Wizja przyszłości, w której po stopnieniu lodowców Ziemia zamieniła się w wielki ocean. 


7. Wysłannik Przyszłości (Aktor: Kevin Costner, rok produkcji 1997) The Postman - W zniszczonej przez wojnę Ameryce samotny wędrowiec znajduje mundur listonosza. Staje się symbolem nadziei.


8. Gatunek (rok produkcji 1995) Dziewczyna powstała w wyniku eksperymentu ucieka z laboratorium. Naukowiec Xavier tworzy grupę ekspertów mającą na celu jej odnalezienie. Tropią swą ofiarę w Los Angeles.


9. Dzień Niepodległości (Aktor: Will Smith, rok produkcji 1996) Independence Day - Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przypuszczają atak na największe metropolie.


10. Piąty Element (Aktor: Bruce Willis, rok produkcji 1997) Były komandos Korben Dallas ratuje świat przed siłami zła objawiającymi się raz na pięć tysięcy lat.


11. Kula (Aktor: Sharon Stone, rok produkcji 1998) Władze USA odnajdują statek kosmiczny na dnie oceanu i wysyłają naukowców do jego zbadania.


12. Kraina Jutra (Aktor: George Clooney, rok produkcji 2015) Rozczarowany życiem Frank i inteligentna nastolatka Casey wyruszają w pełną przygód misję odnalezienia tajemniczego miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni.


13. Gwiezdne Wrota (Aktor: Kurt Russell, rok produkcji 1994) U podnóża piramidy w Gizie ekipa archeologów znajduje tajemniczy metalowy pierścień. Egiptolog Daniel Jackson odkrywa, że jest on bramą do innego miejsca we wszechświecie.


14. Wyspa (Aktor: Ewan McGregor, rok produkcji 2005) Kiedy Lincoln Sześć Echo i Jordan Dwa Delta mieszkający w zamkniętym ośrodku orientują się, że są oszukiwani, postanawiają uciec.


15. Głębia (rok produkcji 1989) Amerykańska łódź podwodna trafia na tajemniczy obiekt. Uczestnicy wyprawy stają się świadkami dziwnych i budzących grozę zdarzeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Miejsce na Twoją reklamę