Filmy SF - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety jest COACH INFORMATYK Andrzej Piekuś

Breaking

Home Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

Post Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

piątek, 22 października 2021

Filmy SFPrzedstawiamy TOP 15 filmów Science Fiction 


1. Star Wars - Uniwersum filmów których akcja rozgrywa się "dawno temu w odległej galaktyce".


2. Terminator 2 (Aktor: Arnold Schwarzenegger, rok produkcji 1991) Terminator T-800 ma za zadanie uchronić od śmierci Johna Connora, który w przyszłości poprowadzi ludzi do walki przeciwko maszynom. Cały film można zobaczyć na platformie CDA - kliknij tutaj


3. Avatar (rok produkcji 2009) Pandora zamieszkała jest przez rasę Na'vi. Krzyżując ich DNA z DNA ludzi tworzy się ciała zwane awatarami. Na Pandorze Jake Sully znajduje się w środku konfliktu pomiędzy swoimi towarzyszami z programu, a mieszkańcami Pandory.


4. Matrix (Aktor: Keanu Reeves, rok produkcji 1999) Haker komputerowy Neo dowiaduje się od tajemniczych rebeliantów, że świat, w którym żyje, jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty.


5. Predatror (Aktor: Arnold Schwarzenegger, rok produkcji 1987) Oddział komandosów dostaje zadanie uwolnienia z rąk partyzantów w południowoamerykańskiej dżungli amerykańskich polityków.


6. Wodny Świat (Aktor: Kevin Costner, rok produkcji 1995) Waterworld - Wizja przyszłości, w której po stopnieniu lodowców Ziemia zamieniła się w wielki ocean. 


7. Wysłannik Przyszłości (Aktor: Kevin Costner, rok produkcji 1997) The Postman - W zniszczonej przez wojnę Ameryce samotny wędrowiec znajduje mundur listonosza. Staje się symbolem nadziei.


8. Gatunek (rok produkcji 1995) Dziewczyna powstała w wyniku eksperymentu ucieka z laboratorium. Naukowiec Xavier tworzy grupę ekspertów mającą na celu jej odnalezienie. Tropią swą ofiarę w Los Angeles.


9. Dzień Niepodległości (Aktor: Will Smith, rok produkcji 1996) Independence Day - Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przypuszczają atak na największe metropolie.


10. Piąty Element (Aktor: Bruce Willis, rok produkcji 1997) Były komandos Korben Dallas ratuje świat przed siłami zła objawiającymi się raz na pięć tysięcy lat.


11. Kula (Aktor: Sharon Stone, rok produkcji 1998) Władze USA odnajdują statek kosmiczny na dnie oceanu i wysyłają naukowców do jego zbadania.


12. Kraina Jutra (Aktor: George Clooney, rok produkcji 2015) Rozczarowany życiem Frank i inteligentna nastolatka Casey wyruszają w pełną przygód misję odnalezienia tajemniczego miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni.


13. Gwiezdne Wrota (Aktor: Kurt Russell, rok produkcji 1994) U podnóża piramidy w Gizie ekipa archeologów znajduje tajemniczy metalowy pierścień. Egiptolog Daniel Jackson odkrywa, że jest on bramą do innego miejsca we wszechświecie.


14. Wyspa (Aktor: Ewan McGregor, rok produkcji 2005) Kiedy Lincoln Sześć Echo i Jordan Dwa Delta mieszkający w zamkniętym ośrodku orientują się, że są oszukiwani, postanawiają uciec.


15. Głębia (rok produkcji 1989) Amerykańska łódź podwodna trafia na tajemniczy obiekt. Uczestnicy wyprawy stają się świadkami dziwnych i budzących grozę zdarzeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK