Filmy o odkrywcach - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety jest COACH INFORMATYK Andrzej Piekuś

Breaking

Home Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

Post Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

piątek, 26 sierpnia 2022

Filmy o odkrywcachPrzedstawiamy TOP 10 filmów o odkrywcach 


1. Bunt na Bounty (Aktor: Anthony Hopkins, Mel Gibson) Rebelia na pokładzie okrętu Royal Navy HMS "Bounty" do której doszło na południowym Pacyfiku 28 kwietnia 1789 roku. Załoga której przewodniczył jeden z oficerów przejęła kontrolę nad okrętem i zmusiła kapitana wraz z 18 innymi do opuszczenia "Bounty" w szalupie. Buntownicy natomiast popłynęli statkiem "Bounty" na Tahiti, a następnie pożeglowali ku wyspie Pitcairn. Tymczasem stary kapitan w łodzi okrętowej, czego się nie spodziewali, przepłynął 3500 mil morskich, osiągając w końcu bezpieczną przystań, co pozwoliło mu rozpocząć proces poszukiwania rebeliantów.

Zobacz zapowiedz filmu poniżej:


2. 1492 Wyprawa do raju (Aktor: Gerard Depardieu) Film ten opowiada o wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki. Reżyserem filmu jest Ridley Scott, jako aktor gra Gerard Depardieu, a muzykę do filmu stworzył Vangelis 

Zobacz zapowiedz filmu poniżej:3. Pan i władca na krańcach świata (Aktor: Russell Crowe) Film ten jest o rywalizacji dowódców dwóch wrogich sobie okrętów, brytyjskiego H.M.S "Surprise" i francuskiego "Acheron". Akcja toczy się podczas wojen napoleońskich.

Zobacz zwiastun filmu:


4. Marco Polo (rok produkcji 2007) Jest to film o włoskim podróżniku Marco który wraz z stryjem wybrał się w długą i niebezpieczną podróż do Chin. Cały film (2 godziny 50 minut) można zobaczyć na platformie CDA pod tym linkiem Marco Polo 2007 cały film - kliknij tutaj


5. Syn smoka (rok produkcji 2007) Jest to film opowiadający o przygodach młodego Europejczyka który odkrywa starożytne Chiny. Cały film (2 godziny 20 minut) można zobaczyć na platformie CDA Syn Smoka 2007 cały film - kliknij tutaj 


6. Hamlet (Aktor: Mel Gibson, rok produkcji 1990) Film o młodym księciu Hamlecie którego gra Mel Gibson. Akcja toczy się w duńskim zamku Elsinore. Jest to film na podstawie sztuki Williama Shakespeare'a. 


7. Barry Lyndon (rok produkcji 1975) Jest to film Stanleya Kubricka który opowiada o irlandzkim młodzieńcu Radmondzie Barry który stara się przedostać do wyższych sfer arystokracji. W tym celu posuwa się do wielu intryg. 


8. Misja (Aktor: Jeremy Irons, Robert De Niro, Liam Neeson, rok produkcji 1986) Film opowiada historię opartą na faktach MISJI prowadzonej przez jezuitów wśród Indian Guarani. 


9. Wyprawa Kon-Tiki (rok produkcji 2012) Jest to film o norweskim podróżniku który w 1947 roku zorganizował wyprawę morską z Peru do Wysp Polinezji, by udowodnić tym samym że wyspy te przed wiekami, zasiedlili rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej. 


10. A Knight's Tale (rok produkcji 2001) Podszywający się pod rycerza giermek William bierze udział w rycerskim turnieju. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK