10 ciekawostek o firmie DELL - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety jest COACH INFORMATYK Andrzej Piekuś

Breaking

Home Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

Post Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

wtorek, 11 maja 2021

10 ciekawostek o firmie DELL10 ciekawostek o firmie DELL 

1. Michael Dell założył firmę w 1984 r. w Austin w stanie Teksas. Będąc studentem, zaczął on w akademiku składać komputery kompatybilne z IBM PC, a by oddać się temu biznesowi, rzucił szkołę.


2. Pierwszym komputerem firmy były produkowane w 1985 roku komputery Turbo PC, które wyróżniało to, że można było je spersonalizować podczas zamawiania.


3. Od roku 1997 Dell zaczął intensywniej kierować swoje produkty do odbiorców indywidualnych, wcześniej zaopatrzając w komputery przede wszystkim firmy. Do dziś komputery Dell są standardem w znacznej większości przedsiębiorstw.


4. Dell skupia swoją sprzedażową głównie wokół biznesu.


5. Doskonały poziom pomocy technicznej Della znany jest na całym świecie. W najlepszym układzie, jeżeli biuro obsługi klienta znajduje się w pobliżu nas, po wysłaniu zgłoszenia możemy oczekiwać przyjazdu technika w ciągu kilku godzin.


6. Dell prowadzi dystrybucję w aż 190 krajach, zatrudniając około 80.000 pracowników. To dlatego obsługa klienta przebiega tak sprawnie.


7. Podstawą działalności firmy DELL jest spełnianie konkretnych oczekiwań dużych przedsiębiorstw, instytucji publicznych (z sektorów służby zdrowia, oświaty i administracji rządowej), małych i średnich firm oraz klientów indywidualnych.


8. Pierwszy laptop, model 316LT, Dell wypuścił w roku 1989. Od tamtego czasu Dell postanowił skoncentrować się dość silnie na technologiach mobilnych.


9. W 1994 roku Dell jako pierwszy wprowadził do komputerów pojemne i długo trzymające baterie litowo-jonowe, które stały się standardem u innych producentów.


10. Z usług i produktów firmy DELL korzysta 10 mln małych firm. DELL jest głównym dostawcą rozwiązań IT dla firm z tego segmentu na rynku amerykańskim.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK