Co powinieneś wiedzieć o zegarkach - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety jest COACH INFORMATYK Andrzej Piekuś

Breaking

Home Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

Post Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

wtorek, 11 maja 2021

Co powinieneś wiedzieć o zegarkach


Co powinieneś wiedzieć o zegarkach 

Czy robić regularnie "przegląd" zegarka? 
Każdy zegarek powinien być konserwowany co trzy lata. Nawet jeśli sprawuje się bardzo dobrze i nic się z nim nie dzieje. Konserwacja polega na sprwadzeniu oliwy, mechanizmu, uszczelek, które zużywają się podczas normalnego użytkowania. Można szpanować wysoką wodoszczelnością, ale po co komu po niej, jeśli uszczelki są zużyte? Konserwacji najlepiej dokonywać w autoryzowanych punktach sprzedaży lub u dobrego zegarmistrza. Szkoda ci pieniędzy? Pamiętaj: lepiej wydać mniej na przegląd niż więcej na reanimację zegarka.

Jak ustawić zegarek? 
Zegarek należy zawsze ustawiać zgodnie z ruchem wskazówek. W przeciwnym razie można uszkodzić jego mechanizm. W przypadku zmiany daty - poza modelami z wiecznym kalendarzem - zegarki z datownikiem mają zakres od 1 do 31 dni. W przypadku miesięcy krótszych musimy datownik przestawić ręcznie. Dobra rada: lepiej nie robić tego między 21 a 3 w nocy, bo to czas, kiedy zegarek automatycznie przestawia datę, i możemy rozstroić mechanizm.

Zaczynają się mrozy - czy to ma wpływ na zegarek? 
Gorsze od mrozów jest wystawienie schłodzonego bądz namoczonego zegarka na słońce - może to skutkować zaparowaniem i uszkodzeniem, które usunąć można jedynie podczas naprawy serwisowej (zazwyczaj nie obejmuje jej gwarancja). Jeśli chodzi o mróz - zbyt niska temperatura może spowodować że olej w mechanizmie zgęstnieje, mechanizm wówczas zwalnia. Jednak zazwyczaj zegarek nosimy na nadgarstku, a nasze ciało podgrzewa go, więc nic nie powinno mu się stać.

Zegarki ze wskazaniem faz Księżyca

1. Roamer 
Polacy lubią roamery. Historia firmy sięga aż 1888 roku. Pwstała w Szwajcarii i mieści się tam do dziś. Szczyci sie świetną relacją jakości do ceny. (cena do 1500 zł)

2. Atlantic Speedway 
Choć trudno doszukiwać się powiązań między żużlową estetyką (kolekcja Speedway) a fazami Księżyca to model całkiem udany. (cena do 2000 zł)

3. Certina DS-8 
Ma precyzyjny mechanizm PrecidriveTM i pasek z fakturą skóry krokodyla. To jeden z ładniejszych zegarków w historii Certiny. (cena do 3000 zł)

4. Maurice Lacroix Eliros 
Po 10 latach od premiery kolekcji Eliros marka zaprezentowała odnowioną linię. Dzięki specjalnym teleskopom można szybko zmienić pasek. (cena do 3500 zł)

5. Edox Les Bemonts 
Bardziej w klimacie księżycowo-gwiezdnym się nie da. Granatowa tarcza, granatowy pasek, delikatna stal kolorze różowego złota. (cena do 4000 zł)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK