Jachty - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety jest COACH INFORMATYK Andrzej Piekuś

Breaking

Home Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

Post Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

środa, 12 maja 2021

Jachty


Jachty 


Jachty to dyscyplina dla wilków morskich. Sport ten możemy podzielić na dwie kategorie. Jedna to pływanie po wodach lądowych, słodkowodnych. Druga natomiast jest trudniejsza i bardziej niebezpieczna, gdyż jest to pływanie po morzach i oceanach.


Pytanie: Jaka jest cena wynajęcia jachtu na dobę ? 


Odpowiedź: Cena wynajmu jachtu na dobę wynosi od 200zł do 1400zł w zależności od klasy jachtu i sezonowości. Pytanie: Ile osób może być na łodzi ? 


Odpowiedź: Ilość osób na jachcie – załogantów plus skipper nie może przekroczyć liczby osób, na jaką zarejestrowany jest jacht uwzględniająca wszystkie osoby, niezależnie od wieku. 


Jachty są  2;3;4;5 i 6 kabinowe. Kabiny są przeważnie 2 osobowe. Dodatkowo przeważnie każda jednostka ma jeszcze dodatkowe miejsce do spania dla jednej lub dwóch osób w messie


Dla przykładu: jeśli jacht ma 4 kabiny, to może pomieścić 8 osób plus w zależności od dowodu rejestracyjnego jedną lub dwie osoby w messie.Pytanie: Nie posiadam żadnych uprawnień żeglarskich. Czy mogę wypożyczyć jacht?


Odpowiedz: Do prowadzenia jachtu żaglowego o długości poniżej 7,5m nie_są wymagane żadne uprawnienia (patent żeglarza nie jest konieczny). Jeżeli chodzi o jachty motorowe (motorówki) - nie_są wymagane żadne uprawnienia motorowodne do prowadzenia motorówki o mocy silnika poniżej 10kW (ok. 13KM) oraz jachtów spacerowych, których prędkość konstrukcyjnie została ograniczona do 15km/h (tzw. hasuboty).


Podstawa prawna: (USTAWA z dnia 23 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy o sporcie kwalifikowanym oraz niektórych innych ustaw - Dz.U. z 2007r. Nr 171 poz. 1208)


Z naszych informacji wynika, że większość armatorów pomimo zmiany przepisów uzależnia wynajęcia jachtu żaglowego od posiadania min. patentu żeglarza jachtowego - Ich jachty, ich prawo.


W dobie dużej konkurencji, niektóre firmy umożliwiają także wynajęcie jachtu czy też motorówki wraz ze sternikiem posiadającym niezbędne uprawnienia i kwalifikacje.
Wycieczki morskie
Wycieczka nr.1


WEEKEND NA ZATOCE GDAŃSKIEJ 

Cena: 580 zł 

Ilość dni: 3 dni 

Akwen: Bałtyk 

Trasa rejsu: Gdynia - Porty Zatoki Gdańskiej - Gdynia


Zapraszamy na weekendowe rejsy szkoleniowo-stażowe po Zatoce Gdańskiej. Czas spędzicie na efektywnym nabywaniu (doskonaleniu) umiejętności żeglarskich.


Wypływamy z Gdyni lub z Sopotu w piątki, po 18:00. Kończymy rejs w niedzielę około godz.16.00.

W planie rejsu odwiedziny niektórych portów Zatoki Gdańskiej.


Rejs przeznaczony dla: singli, par, grup przyjaciół, rodzin z dziećmi – jednym słowem dla wszystkich, którzy chcą miło i aktywnie spędzić weekend.


Od uczestników rejsu nie wymagamy patentów czy umiejętności żeglarskich. Mile widziane są osoby rozpoczynające swoją przygodę żeglarską jak i osoby z doświadczeniem żeglarskim.


Weekend na jachcie może pokazać początkującym uczestnikom rejsu, na czym polega żeglarstwo i być pierwszym krokiem do dalszych przygód na morzach i oceanach.Portem noclegowym jest Hel lub Jastarnia.


W zależności od jachtu, do dyspozycji uczestników są trzy lub cztery kajuty - 2 osobowe.

Małżeństwa i pary dostają własną kabinę.


Podczas rejsu, posiłki można będzie przyrządzić w pełni wyposażonej kuchni.


Do dyspozycji załogantów na jachcie są łazienki z prysznicami z gorącą wodą.


Po rejsie wystawiamy opinię wg wymogów PZŻ.
W planie rejsu odwiedziny niektórych portów Zatoki Gdańskiej tj. przykładowo: Hel, Jastarnia, Gdańsk, Sopot, Gdynia.


Ostateczny przebieg trasy jest konsultowany przed wypłynięciem z załogą, przy uwzględnieniu aktualnych i prognozowanych warunków atmosferycznych.


Źródło: www.rejsyiszkolenia.pl strona internetowa z tą wycieczką
Wycieczka nr.2


BAŁTYK ONE-WAY >>> GDYNIA - SZTOKHOLM 

Cena: 2 090 zł

Ilość dni: 10 dni

Akwen: Bałtyk

Trasa rejsu: Gdynia - Kalmar – Visby – Farö – Sandhamn – SztokholmOpis rejsu


Zapraszamy na ciekawy rejs po Bałtyku, w kierunku północnych jego obszarów.


Aby popłynąć na północ, dzielimy wyprawę na etapy, które pozwolą wam zdecydować w której części rejsu chcecie wziąć udział (a może zdecydujecie się na cały?).


W trakcie rejsu odwiedzimy wiele przepięknych zakątków tej części Bałtyku. Każde z odwiedzanych miejsc jest niepowtarzalne i godne zobaczenia.


Płynąc na ten rejs, zyskacie też dużą dawkę doświadczenia żeglarskiego.


Na rejs zapraszamy każdego, niezależnie od posiadanego doświadczenia. Udział w rejsie pozwoli uzyskać ponad 100 godzin stażu morskiego, potwierdzonego wystawioną przez skippera opinia z rejsu.


Nie odwołujemy imprez ze względu na zbyt małą liczbę załogi!Ten etap


To jedna z ciekawszych i rzadszych tras. Odległość z polskiego wybrzeża do Sztokholmu powoduje, że ponad tygodniowy rejs na tej trasie, przybiera formułę „one-way”. Daje jednak szansę na dużą ilość godzin w morzu oraz odwiedzenie absolutnie wyjątkowych miejsc, w tym stolicy Szwecji.


Startujemy w Gdyni i pierwszy kurs bierzemy na Gotlandię, największą wyspę na Bałtyku. Do przepłynięcia ponad 200 mil. To wspaniała przygoda dla wytrawnych żeglarzy i możliwość sprawdzenia siebie podczas długich mil żeglugi, w których czas upływa w rytm wyznaczonych wacht.


Na Gotlandii spędzimy trochę czasu, a po relaksie ruszymy w stronę pięknych sztokholmskich szkierów, które zaprowadzą nas do stolicy Szwecji. W Sztokholmie czeka na nas masa atrakcji. Ostrzegamy jednak, że nie sposób zobaczyć wszystkiego w kilka godzin (łącznie w Sztokholmie działa ok. 200 muzeów), będzie więc okazja aby tu powrócić albo zostać 2-3 dni dłużej po rejsie.Podczas rejsu czeka Was:

  • dużo żeglowania,
  • długie przeloty,
  • klify na Gotlandii,
  • fantastyczne dzieła natury,
  • magiczne, średniowieczne Visby,
  • szwedzkie szkiery,
  • zwiedzanie Sztokholmu,
  • muzeum Vasa,
  • potrawy ze śledzia w każdej postaci.
Trasa rejsu


Powyższa trasa jest trasą planowaną, uzależniona jest ona jednak od warunków atmosferycznych, epidemicznych, a także od kondycji załogi. Ostateczną decyzję na temat kształtu trasy podejmuje kapitan, także po konsultacjach z załogą.


Gotlandia największa wyspa Bałtyku. Majestatyczne klify, różnorodne formacje skalne i szmaragdowe zatoki. To wszystko tworzy niesamowity krajobraz wyspy. Visby, stolica wyspy przez kilka stuleci była handlową metropolią i ważnym miejscem pośrednictwa w kontaktach ze wschodem. Dzisiaj miasto urzeka murami obronnymi, wyniosłymi ruinami gotyckich kościołów i pięknymi ogrodami.


Sztokholm - ta skandynawska metropolia zachwyca nie tylko nietypowym ukształtowaniem terenu, ale także wspaniałą architekturą, olbrzymią ilością zieleni i świeżym powietrzem, będąc jednocześnie ważnym ośrodkiem politycznym, naukowym oraz kulturalnym.


Dla wszystkich żeglarzy głównym punktem programu jest zwiedzanie morskiego muzeum Vasa, gdzie podziwiać można wydobyty w 1961 r. z dna morskiego siedemnastowieczny okręt. Zwodowany w 1628 roku galeon był największym statkiem wojennym swoich czasów. Jako duma i chluba królewskiej marynarki, miała wziąć udział w szwedzkim podboju Polski. Nie zdążył – w dziewiczym rejsie pokonał zaledwie milę, zanim uległ widowiskowemu zatonięciu. Rejs zakończymy w porcie leżącym w sąsiedztwie muzeum.
Transport

Transport do miejsca rozpoczęcia rejsu / z miejsca zakończenia rejsu - uczestnik organizuje we własnym zakresie.


Źródło: www.rejsyiszkolenia.pl strona internetowa z tą wycieczką

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK