Jaki biznes otworzyć na wsi ? - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety jest COACH INFORMATYK Andrzej Piekuś

Breaking

Home Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

Post Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

czwartek, 17 czerwca 2021

Jaki biznes otworzyć na wsi ?

 


Jaki biznes otworzyć na wsi ? 


1. Agroturystyka 

Jest to biznes który wymaga dużego wkładu pieniężnego. Nawet 200 tyś zł. Więc dużą zaletą jest posiadanie już ziemi i nieruchomości na niej którą można przystosować pod miejsca noclegowe. Turyści najczęściej wybierają na nocleg miejscowości turystyczne, a więc morze i góry. Jest to biznes który może przynieść naprawdę duże dochody. Ludzie mieszkający w miastach są spragnieni ciszy i bliskości natury. Dzieci z którymi podróżują chcą zobaczyć na żywo krowy, gęsi i kury. Agroturystyka to biznes z dużym potencjałem. 


2. Skład drewna lub węgla 

Na wisach są duże przestrzenie. Nadal wiele gospodarstw na wsiach pali w kominach drewnem lub węglem. Można wydzierżawić część swojej ziemi pod skład tego surowca.


3. Uprawa ekologicznej żywności 

Bio ziemniaki są dużo droższe od tradycyjnych. Uprawa ekologicznej żywności może przynieść sowity zysk. Warto rozważyć też uprawę borówek amerykańskich i żurawiny. Ceny w skupach są niższe od rynkowych dlatego też warto zastanowić się czy nie prowadzić jednocześnie sklepiku z własnymi wyrobami.


4. Sklep z ekologiczną żywnością 

Jajka z własnej hodowli, wędliny z własnych zwierząt, soki i przetwory z własnego gospodarstwa to idealne produkty do sprzedawania w sklepie z ekologiczną żywnością. Można również sprzedawać własne pieczywo, warzywa i owoce.


5. Uprawa kwiatów 

To typowe kobiece zajęcie, które pokocha każda gospodyni. Kwiaty można uprawiać na polach lub w szklarniach.


6. Zbieranie ziół 

Zioła to najstarsze lekarstwa. W Polskich lasach rosną rośliny które znakomicie nadają się w celach medycznych. Na pewno znajdą odbiorców którzy będą składać na nie zamówienia.


7. Wynajem sprzętu rolniczego 

Kombajny to bardzo drogie maszyny. Wielu rolników nie posiada niektórych maszyn rolniczych. Można wynajmować im własne maszyny na okres zbiorów lub wykonać usługi rolnicze na ich polach wykonane przez siebie. 


8. Salon kosmetyczny lub fryzjerski 

Kobiety na wsi mają te same potrzeby co kobiety w mieście. Też chcą skorzystać z usług kosmetyczki czy fryzjerki. Żeby nie musiały jechać do miasta, mogły by skorzystać z usług osoby mieszkającej w pobliżu. Żeby wykonywać zawód fryzjerki czy kosmetyczki należy przejść kurs i mieć umiejętności i chęci do nauki nowych trendów panujących w modzie. Potem można otworzyć salon lub wykonywać usługi w domu klientek. Ta druga opcja jest coraz bardziej rozchwytywana, bo klienci coraz częściej nie mają czasu jeździć do salonów i wolą by kosmetyczka czy fryzjerka przyjechała do nich do domu.


9. Gastronomia 

Wiele kobiet na wsi to dobre kucharki. Mogą piec torty na zamówienie. Gotować obiady dla zapracowanych mieszkańców miasta. Prowadzić warsztaty kulinarne dla wycieczek które chciałby by poznać tradycyjną metodę wyrabiania pierogów, bigosu czy gołąbków. 


10. Firma sprzątająca 

Wiele osób z miasta przeprowadza się na wieś i pracując nadal w mieście nie mają czasu na sprzątanie domu. Prawdziwa sprzątaczka to skarb. Lubią wracać do czystego pachnącego domu. Do wykonywania tego zawodu na początek wystarczy odkurzacz, mop, ściereczki i kilka płynów do czyszczenia. Z czasem można dokupić bardziej profesjonalny sprzęt.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK