Program wyborczy GRYFA pomorskiego - GRYFpomorski.com

Sponsorem tej gazety jest COACH INFORMATYK Andrzej Piekuś

Breaking

Home Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

Post Top Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK

niedziela, 24 września 2023

Program wyborczy GRYFA pomorskiego

 


PROGRAM WYBORCZY GRYFA POMORSKIEGO Tak jak każda fundacja czy stowarzyszenie ma swoje cele statutowe, tak jak każda partia polityczna ma swój program wyborczy, tak również GRYF pomorski ma swój program społeczny. GRYFpomorski tworzy społeczność klubowiczów którzy mogą liczyć na pewne przywileje. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich. 


1.„KOMPUTER DLA KAŻDEGO” 

Chciałbym aby każdy mógł mieć komputer u siebie w domu. Cena takiego zestawu: monitor, jednostka PC, klawiatura, myszka to 2000 zł. Jednakże nie będę obiecywał gruszek na wierzbie. Klub GRYFpomorski nie ma takich funduszy by obdarować wszystkich jego członków nowymi komputerami.


Pomysł się wziął z tego że spora liczba naszych czytelników to informatycy. Ludzie na codzień pracujący z komputerami. Są to programiści, graficy komputerowi, projektanci wnętrz czy księgowi. Spora też ich liczba ma w szufladach i zakamarkach swoich mieszkań stare klawiatury, zapasowe myszki a nawet niepotrzebne jednostki PC i stare monitory. Pomyślałem że z tego całego „złomu komputerowego” który i tak się kurzy, można by było skompletować komputery dla najbiedniejszej grupy społecznej: emerytów, rencistów, dzieci z domów dziecka czy po prostu nisko-zarabiających rodzin. Ta opcja programu wyborczego GRYFA jest na etapie planowania.


Na chwilę obecną „My” z GRYFA pomorskiego pomagamy w doradztwie przy zakupie dobrego, funkcjonalnego komputera, który będzie służył na lata. Ponadto pomagamy w wyborze dobrej drukarki atramentowej lub laserowej. Mamy sporą wiedzę i doświadczenie. Więc jak chcesz się nas poradzić to pisz do nas śmiało na skrzynka.sowa@gmail.com


2.Pograj z nami na komputerze w takie stare gry jak Heroes III, Settlers II 10 lecie  czy StarCraft 2. Nie mają one dużych wymagań systemowych, ponieważ miały swoją premierę 20 lat temu. Analogicznie dlatego też można je kupić za grosze. StarCraft 2 jest nawet dostępny za darmo na platformie Blizzard.


3.Organizujemy wycieczki rowerowe po terenie Rumi, Redy, Wejherowa, Gdyni, Sopotu i Gdańska. Ta opcja jest na etapie planowania. Jeśli nie posiadasz roweru to polecamy Ci rower marki ROMET. To Polski producent rowerów.


4.Oglądamy seriale na Disney+ Można z nami porozmawiać na temat tego co aktualnie oglądacie i wymienić się spostrzeżeniami. Zachęcamy do założenia konta w tej platformie z serialami. 


5.Słuchamy muzyki na Spotify. Chętnie podzielimy się z Tobą informacjami czego aktualnie słuchamy.


6.Doradzamy bezpłatnie który smartfon warto kupić. Który ma najlepsze parametry. Który model ma najlepszy stosunek ceny do jakości.


7.Organizujemy Turnieje Szachowe na kilkanaście osób. Ta opcja jest na etapie planowania. Równolegle spotykamy się by zagrać partię 1 na 1. 


8.Organizujemy wycieczki żeglarskie zarówno w okolicach Gdańska, wyspy Sobieszewskiej, jak i na Mazurach. Ta opcja jest na etapie planowania.


9.Organizujemy zajęcia sportowe takie jak gra w piłkę nożną. Ta opcja jest na etapie planowania.


10.Prowadzimy działalność charytatywną. Wspieramy nisko-zarabiających mieszkańców województwa pomorskiego 

  • Dzieci z domów dziecka 
  • Emerytów 
  • Rencistów

Aby pomóc należy przekazać datek na konto naszej organizacji. Numer konta bankowego to 

86 1020 1912 0000 9102 0179 8032

Kontakt email dla darczyńców biurko84z@gmail.com

Pracujemy w godzinach 9:00 - 18:00

Więcek informacji na temat naszej działalności charytatywnej znajdziesz tutaj


11.Pomagamy urządzać ogródki balkonowe. Większość z nas mieszka w blokach i ma niezagospodarowane ogródki balkonowe. Dzielimy się nadmiarem doniczek, dajemy sadzonki bazylii, mięty, tymianku, rozmarynu by każdy mógł mieć świeże zioła w swoim domu. Ta opcja jest na etapie planowania.


12.Organizujemy spotkania na gry planszowe. Gramy w MONOPOLY, Eurobiznes, Monopoly dla Milenialsów, Antymonopoly.


13.Prenumerujemy gazetę internetową Komputer Świat w której można poczytać o nowościach technologicznych. Zachęcamy Cię do tego również. Warto się zapoznać z obowiązkową biblioteczką filmową każdego Informatyka. Zestawienie przedstawiła gazeta komputerswiat. Są to filmy takie jak Uniwersum Gwiezdnych Wojen, Pięćdziesiąt Twarzy Greya, Ciemniejsza strona Greya, Thor, Thor Mroczny świat, Thor Ragnarok, Strażnicy Galaktyki, Strażnicy Galaktyki 2 i wiele innych filmów


14.Okresowo zaopatrujemy naszych podopiecznych w skrzynki jabłek, ziemniaków i czereśni. Owoce i warzywa pochodzą z nadprodukcji pomorskich gospodarstw. Ta opcja jest na etapie planowania.


15.Możliwość zapomogi dla członków organizacji w wysokości 250 zł. Pieniądze pochodzą ze źródła kasy GRYFA pomorskiego. Odbywa się to na tej zasadzie że jest możliwość prac dorywczych w strukturach organizacji. Praca polega niewielkiej aktywności klubowiczów. Czasami jest to dokręcenie kontaktów w domu emeryta, czasami pomoc w ogrodzie u zapracowanej osoby, a czasem pomalowanie ogrodzenia farbą.


16.Możliwość odbycia darmowych szkoleń z zakresu

  • Nauki gry w szachy
  • Nauki programów biurowych WORD, Excel, Power Point
  • Projektowania stron internetowych
  • Projektowania blogów tematycznych 


17.„Wizytówki dla każdego” Projekt wizytówek przygotuję za darmo dla każdego klubowicza. Druk każdy organizuje we własnym zakresie. Napisz do mnie na skrzynka.sowa@gmail.com że chcesz takie wizytówki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Sponsor: COACH INFORMATYK